Zakończenie projektu „Internetowe ABC dla Seniorów”

img0415 czerwca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze odbyło się otwarcie wystawy zdjęć wykonanych i obrobionych w programie komputerowym przez uczestników szkoleń, projektu grantowego pod hasłem: „Internetowe ABC dla Seniorów”.

Od lutego do maja seniorzy z Twardogóry, Goszcza i Grabowna Wielkiego pod okiem informatyków z Gminnej Koalicji na Rzecz Biblioteki Krzysztofa Dysmy i Ryszarda Kałużnego, przyswajali wiedzę z zakresu obsługi komputera, pracy w programie IrfanView oraz w posługiwaniu się cyfrowym aparatem fotograficznym. Realizując projekt biblioteka miała na celu zmniejszenie poczucia wyobcowania i nieporadności w posługiwaniu się nowoczesnymi zdobyczami techniki, pogłębianie zainteresowań hobbystycznych i rozbudzanie działań twórczych seniorów.

Podczas otwarcia wystawy uczestnikom rozdano pamiątkowe certyfikaty ukończenia kursu. Przy słodkim poczęstunku seniorzy wspominali swoją pracę na szkoleniach i opowiadali o postępach jakie poczynili od zakończenia kursów. Dzięki szkoleniom ambitni seniorzy wciąż pragną odkrywać tajniki internetu i z ochotą korzystają z dostępnych w bibliotece komputerów. Wystawę prac seniorów w twardogórskiej bibliotece można oglądać w godzinach pracy placówki do 15.07 br.