Zajęcia o św. Janie Pawle II

We wtorek 8 maja, w trwającym od 8 do 15 maja br. Tygodniu Bibliotek, gościły w Bibliotece Publicznej w Twardogórze sześciolatki z Miejskiego Przedszkola wraz z wychowawczynią Elżbietą Sobczyńską na zajęciach o świętym Janie Pawle II.

Bibliotekarka czytała przedszkolakom książkę Ewy Stadtmüller „Z Wadowic do nieba: opowieść o Janie Pawle II nie tylko dla przedszkolaków” oraz fragmenty książki Joanny Majewskiej „Opowiem Ci o Janie Pawle II”. Obie te pozycje miały przybliżyć sześciolatkom postać polskiego papieża, który jest patronem SP nr 2 w Twardogórze, w budynku której przy ulicy Batorego ma swoje oddziały „zerówki” Miejskie Przedszkole w Twardogórze. Dzieci „jeździły” po bibliotece pociągiem od jednej do drugiej stacji związanej z życiem Jana Pawła II. Na każdej stacji ukryta była koperta z pytaniem odnoszącym się do życia papieża. W czasie zajęć dzieci poznały Ojca Świętego, nie tylko jako: papieża, pisarza, aktora, narciarza, piłkarza, kajakarza, smakosza kremówek, przyjaciela dzieci i młodzieży, pielgrzyma i myśliciela, ale przede wszystkim jako dobrego człowieka pragnącego zgody i pokoju na świecie. Dzieci kolorowały obrazki przedstawiające wydarzenia z życia Jana Pawła II, na pożegnanie otrzymały też zakładki z jego wizerunkiem i przemyśleniami odnoszącymi się do dzieci.