Zajęcia o bibliotece i książce

img_2-184Grupa XI z Miejskiego Przedszkola wraz z wychowawczynią Anną Młyńczak przyszła do Biblioteki Publicznej w Twardogórze we wtorek 5 kwietnia na zajęcia o bibliotece i książce. Na co dzień licząca 16 osób grupa pojawiła się w bibliotece w składzie ośmiu dzieciaków, a wszystko to za sprawą epidemii ospy.Uszczuplona grupa jednak dzielnie stanęła na wysokości zadania: wysłuchała opowiadania Johanne Mercier „Kamyczek w bibliotece” i na jego podstawie rozmawiała z bibliotekarką o bibliotece i szacunku dla książek. Wzięła również udział w zabawach ruchowych i kolorowała obrazki ośmiu wspaniałych z Doliny Baryczy. Przy kolorowaniu bibliotekarka opowiadała dzieciom o Dolinie Baryczy, na terenie której mieszkamy i przedstawiła pacynki patronujące 8 gminom wchodzącym w jej skład. Potem dzieci przedstawiły swoim paniom inscenizację bajki „Urodziny karpia Milusia”.
Po spotkaniu dzieci otrzymały od bibliotekarki gadżety kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Galeria: