Zajęcia na ferie przygotowali gimnazjaliści z II e…

Ferie zimoweFerie zimowe już za nami. W czasie ich trwania Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Twardogórze oferowała swoim młodym czytelnikom zajęcia plastyczne, turniej gier komputerowych i zajęcia manualno-artystyczne „Gimnazjaliści dla najmłodszych” przygotowane przez uczniów z klasy II e wraz z wychowawczynią Bożeną Hołubką z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Twardogórze.

Najmłodsi i trochę starsi mogli w czasie ferii poskładać z bibliotekarką z działu dla dzieci papierowe figurki origami.
Dzięki Fundacji Orange twardogórska biblioteka i jej filie mają bezpłatny dostęp do internetu. Dzieci i młodzież chętnie korzystają z tego medium organizując turnieje gier. W czasie ferii w turniejach brało udział ponad 50 młodych ludzi.
Do internetu coraz bardziej przekonują się też seniorzy, którzy uczestniczyli w kolejnych dwóch szkoleniach prowadzonych przez informatyka Krzysztofa Dysma w ramach realizowanego przez bibliotekę grantu „Internetowe ABC dla seniorów”. Swoją grupę seniorów w podstawy obsługi komputera i internetu wprowadzała też bibliotekarka z działu dla dorosłych.
W czwartek 24 lutego swoje zajęcia przeprowadziła w bibliotece grupa 7 gimnazjalistów wraz z wychowawczynią Bożeną Hołubką. Młodzi ludzie przygotowali dla dzieci z miasta i swoich młodszych kolegów, którzy spędzali ferie w „Harcówce” pod opieką pań Doroty Banasiak-Franc i Hanny Franc, warsztaty manualno-artystyczne. Gimnazjaliści zorganizowali w bibliotece „stanowiska”, do których dzieci mogły podejść i wspólnie ze starszymi kolegami pobawić się układami elektrycznymi, elektryzującym grzebieniem, origami, odprasowywaniem wyciętych z tektury kształtów. Mogli też złożyć model atomu, zbadać asymetrię swojej twarzy, odgadywać tytuły piosenek i rebusy ekologiczne. Każdy uczestnik zabaw otrzymał, za zaliczenie wszystkich stanowisk, nagrodę ufundowaną przez stowarzyszenie „Potęga Lasu”, a bibliotekarki dołożyły do tego cukierki i papierowe tulipany.
Przed nami jeszcze jedne zajęcia w bibliotece przygotowywane przez gimnazjalistów z II e dla młodszych koleżanek i kolegów. W kwietniu odbędą się zajęcia z pierwszej pomocy.