Zaczarowane pudełka – zabawa z decoupage

img_3-111Zaczarowane pudełka…czyli jak zrobić z niczego coś efektownego.

O tym jak zwyczajne kartonowe pudełka zmienić w piękne ozdobne pojemniki na pamiątki, zdjęcia czy biżuterię dowiedziały się mieszkanki Twardogóry na warsztatach Decoupage zorganizowanych przez jedną z bibliotekarek, Paulinę Studzińską w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze. We wtorkowe i piątkowe popołudnie twardogórzanki spotkały się w bibliotece na zajęciach zdobienia kartonów wykorzystując do tego papierowe serwetki. Zwykłe szare, kartonowe pudełka w kilka godzin przemieniły się w bajecznie piękne i kolorowe pojemniki, które zostaną wykorzystane  przez każdą z uczestniczek w inny sposób. Pani Paulina swoje małe dzieło przeznaczyła na biżuterię, z kolei inna z uczestniczek wpadła na pomysł wykorzystania swojego pudełeczka jako schowka na pamiątkowe kartki ślubne. Ile uczestniczek i pudełek, tyle pomysłów na ich wykorzystanie. Warsztaty Decoupage cieszą się dużym powodzeniem i zainteresowaniem, dlatego w najbliższym czasie mieszkanki gminy Twardogóra będą mogły uczestniczyć w kolejnych zajęciach, na których nauczą się zdobić szklane wazony.

Galeria: