img_2-131Biblioteka Publiczna w Twardogórze, podobnie jak wiele ośrodków i placówek edukacyjnych z gmin leżących na terenie Doliny Baryczy, przystąpiła do projektu „Edukacja dla Doliny Baryczy” koordynowanego przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”. Projekt ma służyć powstaniu  programu dzięki któremu będzie możliwe odkrywanie i poznawanie walorów tego pięknego regionu.

W ramach tegorocznych Dni Karpia, na przełomie września i października, rozpoczął się pilotaż projektu. Biblioteka miała w tym swój udział. Modzi czytelnicy, którzy od 1-go do 17-go października odwiedzili dział dla dzieci i młodzieży w celu wypożyczenia lub zwrotu książek mogli wziąć udział w quizie z fantami „Z nosem w książce, z palcem po mapie – poznaj Dolinę Baryczy zaczynając od książek”. Warunkiem otrzymania nagrody w postaci gadżetu z Doliny Baryczy była odpowiedź na zagadkę dotyczącą Doliny Baryczy. Jak to w bibliotece, w poszukiwaniu odpowiedzi można było, a nawet należało, „buszować” po książkach.

Galeria: