Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Z książka na walizkach

W ramach XV dolnośląskich spotkań z młodymi czytelnikami „Z książką na walizkach” organizowanych przez Dział Pracy z Dziećmi w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu przyjechała do twardogórskiej Biblioteki Publicznej ilustratorka Joanna Zagner-Kołat. Naszemu gościowi towarzyszył kierownik Biblioteki 7 Kontynentów Jerzy Kumiega.
Na spotkanie przyszli uczniowie klas I i III ze SP nr 2 im. Jana Pawła II wraz z wychowawczyniami Danutą Deberą i Barbarą Gąbką.
Na początku spotkania ilustratorka odpowiadała na pytania dzieci dotyczące pracy, a także… życia prywatnego. Potem poprowadziła warsztaty plastyczne. Wspólnymi siłami stworzono spotkaniowego stworka, którego nazwano „Tulisiem”. Pani Joanna czytała dzieciom fragmenty książek Wandy Chotomskiej „Nasze ptaki” i Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby „Filipek i dziewczyny”. „Nasze ptaki” to zbiór zagadek pod tytułem „Jaki to ptak?”, natomiast fragment drugiej książki posłużył jako opis sytuacji, którą dzieci miały narysować. Dzięki temu powstała galeria zabawnych rysunków, przedstawiających wypadek rowerowy Antosia, który doprowadził do pierwszego spotkania z Krysią… Na zakończenie spotkania uczniowie mogli kupić książki ilustrowane przez Joannę Zagner-Kołat i otrzymać jej autograf. Natomiast Jerzy Kumiega wraz z całą grupą zarapował i odtańczył „Walizkowy hymn”. Dzieci pożegnały gości kwiatami.
Cały projekt „Z książką na walizkach” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz samorządów: województwa dolnośląskiego, powiatu wałbrzyskiego i miasta Wałbrzycha oraz dolnośląskich samorządowych instytucji kultury.

GALERIA

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up