Z książką w Dolinie Baryczy

img_1-40W piątek 11 października odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze uroczyste otwarcie pokonkursowej wystawy fotograficznej „ Z książką w Dolinie Baryczy” połączone z rozdaniem nagród laureatom i upominków uczestnikom.Wydarzenia piątkowe były jednym z elementów realizowanego przez Klub Seniora pod patronatem biblioteki projektu „Odkrywanie Doliny Baryczy przez dużych i małych” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII”. Fotografie na konkurs zgłosiło 22 uczestników. Prace konkursowe podzielone na dwie kategorie wiekowe oceniało 7 października jury w składzie: Wiesław Dzięgielewski, Andrzej Głowacz, Marek Malczyszyn i Patryk Rybka. W kategorii dzieci i młodzieży pierwszą nagrodę zdobyła Marta Pięta, drugą Kornelia Żylak, trzecią Wiktoria Okrutna, a wyróżnienia przyznano Kirze Kirchmann, Julii Wirze, Marcie Pięcie i Jakubowi Różańskiemu. Natomiast w kategorii dorosłych pierwszą nagrodę otrzymała Bożena Hołubka, drugą Anna Wolf, trzecią Anna Proć, a wyróżnienie Joanna Siemaszko. Panowie z jury wręczyli nie tylko dyplomy i nagrody książkowe laureatom konkursu, ale także gadżety gminne i upominki w postaci map ze szlakami wytyczonymi na terenie Doliny Baryczy, których fundatorem był burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Jan Dżugaj.Otwarcie wystawy było okazją do międzypokoleniowego spotkania nie tylko młodszych i starszych uczestników konkursu, ale także ich rodzin i znajomych. Gościem specjalnym piątkowego wieczoru był przewodniczący Związku Emerytów , Rencistów i Inwalidów w Twardogórze Jan Wieczorek.
Oglądanie
fotografii przedstawiających naszą Małą Ojczyznę, skłaniało do refleksji jak często nie znamy naszej najbliższej okolicy i jakie piękne zakątki mamy właściwie na wyciągnięcie ręki, czy też „koła roweru”.
Miejmy nadzieję, że wystawa, którą można będzie oglądać w bibliotece do połowy listopada, skłoni mieszkańców naszej gminy do wędrówek i podróży po Dolinie Baryczy, a także do czynnego uprawiania sportów takich jak: kajakarstwo, jazda konna czy rowerowa.