XXX Gminny Konkurs Recytatorski

W czwartek 20 kwietnia odbył się w Bibliotece Publicznej w Twardogórze XXX – jubileuszowy - Gminny Konkurs Recytatorski uczniów klas I-IV szkół podstawowych.

Do konkursu zgłoszono 30 recytatorów z trzech gminnych szkół. Konkurs został objęty honorowym patronatem burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra – Pawła Czulińskiego. Jury konkursowe w składzie : Krystyna Wojtkiewicz, Dorota Śliwak i Urszula Konopko przyznało następujące nagrody i wyróżnienia – w dwóch kategoriach wiekowych.

Kategoria uczniów klas I-II SP:

• I nagroda Burmistrza Pola Świderska SP 2 Twardogóra,
  • II nagroda Burmistrza Maja Gawin SP 2 Twardogóra,
  • III nagroda Burmistrza Aleksandra Kalaruz SP 2 Twardogóra,
  • Wyróżnienia Burmistrza: Bartosz Karkoszka SP 2 Twardogóra
    i Hanna Jasińska SP Grabowno Wielkie,

Kategoria uczniów klas III-IV SP:

• I nagroda Burmistrza Agata Iwachów SP 2 Twardogóra,
  • II nagroda Burmistrza Matylda Bojanowska SP 2 Twardogóra,
  • III nagroda Burmistrza Anna Walaszczyk SP Grabowno Wielkie,
  • Wyróżnienia Burmistrza: Adrianna Gawin SP 2 Twardogóra, Michał Maślanka SP Goszcz.

Uczestnicy konkursu obejrzeli prezentację multimedialną na temat organizowanego od 30 lat w bibliotece konkursu recytatorskiego.
    Panu Burmistrzowi dziękujemy za wyjątkowe nagrody, a nauczycielom i opiekunom za trud przygotowania młodych recytatorów.