Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

XXVI Gminny Konkurs Recytatorski

W czwartek 27 kwietnia odbył się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze XXVI Gminny Konkurs Recytatorski uczniów klas I-IV szkól podstawowych objęty honorowym patronatem burmistrza Zbigniewa Potyrały, który ufundował nagrody dla laureatów pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych. Do konkursu zgłoszono 47 uczestników ze wszystkich gminnych szkół. Recytatorów oceniało jury konkursowe w składzie: Jadwiga Harych, Barbara Krzesaj, Helena Piskozub i Krystyna Wojtkiewicz. Burmistrzowie Zbigniew Potyrała i Ryszard Gąsior przysłuchiwali się recytacjom uczniów klas I-II.

Jury konkursowe przyznało w kategorii uczniów klas I-II SP: pierwszą nagrodę Burmistrza Marii Juszczak, drugą Milenie Ziglewskiej ze SP nr 2, trzecią ex-aequo Lenie Łuczak z „dwójki” i Wojciechowi Żerebeckiemu ze SP w Goszczu, czwartą Julii Jasińskiej ze SP w Grabownie Wielkim, a wyróżnienia: Kajetanowi Matusiakowi z „dwójki”, Poli Ottenbreit z Goszcza oraz Tomaszowi Froniewskiemu i Mai Sadkowskiej z „jedynki”.
W kategorii uczniów klas III-IV SP pierwsza nagroda Burmistrza przypadła Hannie Janas ze SP nr 1, druga ex-aequo Patrykowi Myśliwcowi ze SP w Grabownie Wielkim i Alexowi Michałkiwi, trzecia także ex-aequo Hannie Skrzypczak i Aleksandrze Wranic z „jedynki”, natomiast wyróżnienia: Lenie Łozińskiej i Hubertowi Gonerze z „dwójki” oraz Bartoszowi Włodarczykowi i Anastazji Kowalczyk ze SP nr 1.
Laureaci odbierali nagrody z rąk dyrektor biblioteki Beaty Pięty oraz pań z jury. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

(abc)

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up