XXV Gminny Konkurs Recytatorski młodzieży szkolnej

We wtorek 15 listopada br. odbył się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze jubileuszowy XXV Gminny Konkurs Recytatorski młodzieży szkolnej objęty patronatem burmistrza Zbigniewa Potyrały.

Jury konkursowe w składzie: Agata Nikolin-Mrowicka, Krystyna Wojtkiewicz i Paweł Szumacher oceniało recytacje 43 zgłoszonych do konkursu uczniów.
W kategorii uczniów klas V-VI szkół podstawowych I nagrodę Burmistrza zdobyła Maria Babij, drugą Kamila Bilska, tzrecią ex-aequo Hanna Babij i Maja Juszczak – wszystkie dziewczęta ze SP nr 2 w Twardogórze, a wyróżnienia Martyna Ślusarek i Natalia Głąbicka z SP w Goszczu, Małgorzata Mazur, Gabriela Proć i Julia Niciejewska z SP 1 oraz Zuzanna Maszyna i Marta Żuchowska ze SP nr 2.
W kategorii uczniów gimnazjum I nagrodę Burmistrza przyznano Alicji Ciosek, drugą Amelii Antonowicz, trzecią Darii Matysiak, a wyróżnienie Oliwii Olszańskiej z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze.
A w kategorii uczniów szkoły średniej I nagroda Burmistrza przypadła Justynie Słabej, druga Aleksandrze Gierus, trzecia Oliwii Mielnik, a wyróżnienie Julii Bajsarowicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Twardogórze.
Nagrody książkowe laureaci odbierali z rąk burmistrza Zbigniewa Potyrały, który wręczył także upominki, za pracę w komisji konkursowej, członkom jury.

Galeria: