Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

XXIV Gminny Konkurs Recytatorski

img_1-185W czwartek 19 listopada w Bibliotece Publicznej w Twardogórze odbył się XXIV Gminny Konkurs Recytatorski młodzieży szkolnej. Do konkursu zgłoszono 44 recytatorów z miejskich i gminnych szkół: podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnej. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniew Potyrała, który ufundował pierwsze nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz książki za udział dla wszystkich uczestników konkursu.

Recytacje oceniało jury konkursowe w składzie: Krystyna Bajcar, Urszula Konopko, Krystyna Wojtkiewicz i Paweł Szumacher. W kategorii uczniów klas V-VI szkół podstawowych pierwszą nagrodę Burmistrza przyznano Hannie Babij ze SP nr 2 w Twardogórze, drugą ex-aequo Aleksandrze Pękali z „jedynki” i Amelii Antonowicz z „dwójki”, trzecią także ex-aequo Alicji Ciosek ze SP w Goszczu i Mai Juszczak ze SP nr 2, a wyróżnienia Nikoli Nowak i Karolinie Gierszon z Goszcza.
W kategorii gimnazjalistów pierwsza nagroda Burmistrza przypadła Dominikowi Sieradzkiemu z Gimnazjum nr 2 w Twardogórze, druga Oliwii Olszańskiej, trzecia Aleksandrze Lorek, natomiast wyróżnienia Zuzannie Antonowicz – wszystkie dziewczęta z Gimnazjum nr 1 i Wiktorii Początek z Gimnazjum nr 2. Spośród uczniów szkoły średniej pierwszą nagrodę Burmistrza wywalczył Filip Kowalski, drugą Justyna Słaba, trzecią Dawid Smajek, a wyróżnienia przyznano Justynie Mydlak i Dominice Cybulskiej.
Laureaci konkursu odebrali nagrody z rąk burmistrza Zbigniewa Potyrały. W imieniu jury konkurs podsumowali Paweł Szumacher i Urszula Konopko. Jury za swoją pracę otrzymało książki „Szlaki turystyczne gminy Twardogóra”.

Galeria:

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up