XXII Gminny Konkurs Poezji Śpiewanej

img_10-10W środę 27 listopada odbył się w Bibliotece Publicznej w Twardogórze XXII Gminny Konkurs Poezji Śpiewanej młodzieży szkolnej. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Jan Dżugaj, który ufundował pierwsze nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych i nagrody za udział. Do konkursu zgłoszono 20 uczestników ze wszystkich gminnych szkół. Młodzież przygotowały do występów panie: Anna Dżugaj, Barbara Franc, Monika Juszczak, Halina Ślusarek i Małgorzata Śniegulska, natomiast oceniało jury konkursowe w składzie: Halina Bernacka, Mirosław Borowski i Bolesław Grobelny. W kategorii uczniów klas V-VI szkół podstawowych pierwszą nagrodę Burmistrza przyznano ex-aequo Patrykowi Bogusławskiemu ze SP nr 1 w Twardogórze i Natalii Madalińskiej ze SP w Goszczu, drugą Jagodzie Ślusarek z Goszcza, a trzecią Oliwii Komór z „jedynki”, natomiast wyróżnienia Monice Głowacz z „dwójki”, Agacie Różańskiej z Grabowna Wielkiego, Marcie Wajdzie i Julii Wronce z „jedynki”. W kategorii uczniów gimnazjum pierwszą nagrodę Burmistrza zdobyła Julia Wira, drugą Adrianna Marszałek, trzecią Justyna Słaba, a wyróżnienia Aleksandra Kozłowska i Klaudia Szewczyk z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze. Przyznano również nagrodę Agnieszce Sobińskiej za akompaniament gitarowy. Występom młodzieży przysłuchiwała się dyrektor SP nr 1 im. Polskich Olimpijczyków Maria Lidia Gerus, a także rodzice i koledzy. Laureaci i uczestnicy konkursu odebrali nagrody rzeczowe i książkowe z rąk członków jury i dyrektor biblioteki Beaty Pięty.