XXI Gminny Konkurs Recytatorski w twardogórskiej bibliotece.

img_002-5W czwartek 26 kwietnia odbył się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze XXI Gminny Konkurs Recytatorski.

Po raz pierwszy we wiosennej edycji konkursu wzięli udział nie tylko uczniowie klas I-IV szkół podstawowych, ale także uczniowie przedszkoli z terenu miasta i gminy Twardogóra. Do konkursu zgłoszonych zostało 69 najmłodszych recytatorów.

Recytacje oceniało jury konkursowe w składzie: Helena Kozakiewicz, Marzena Niedzielska i Agata Nikolin-Mrowicka.

W kategorii przedszkolaków I nagrodę burmistrza przyznano Natalii Głąbickiej, drugą Marii Babij, trzecią ex-aequo Kamili Bilskiej i Jakubowi Jasińskiemu z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze, a wyróżnienia Amelii Nodze ze SP w Grabownie Wielkim, Mai Mikołajczyk, Zofii Karaluz, Bartłomiejowi Mrowickiemu i Bartoszowi Włodarczykowi z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Opatrzności Bożej w Twardogórze oraz Wiktorii Didyk, Zuzannie Żurawce i Katarzynie Orlikowskiej z Miejskiego Przedszkola.

Wśród uczniów klas I-II szkół podstawowych triumfowała Milena Gawin ze SP nr 1 w Twardogórze, drugą nagrodę zdobyła Alicja Ciosek ze SP w Goszczu, a trzecią ex-aequo Maja Juszczak i Hanna Babij z „dwójki”. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej przyznano Małgorzacie Mazur, Antoninie Garwolińskiej i Kornelii Morce z „jedynki”, Oliwii Górowskiej z Grabowna Wielkiego oraz Marcie Żuchowskiej z „dwójki”.

Nagrodę burmistrza w kategorii uczniów klas III- IV szkół podstawowych zdobył Tomasz Kałużny ze SP nr 2 w Twardogórze, drugą ex-aequo Natalia Łotecka z „dwójki” i Natalii Madalińska z Goszcza, trzecią także ex-aequo Agata Moczulska z Grabowna Wielkiego i Mateusz Antas z „dwójki”. Wyróżnienia przyznano Jagodzie Ślusarek z Goszcza i Marcinowi Bagińskiemu ze SP nr 2 w Twardogórze.

W imieniu burmistrza Jana Dżugaja, który jest tradycyjnie patronem konkursów recytatorskich organizowanych przez bibliotekę, fundatorem pierwszych nagród i upominków rzeczowych za udział, młodym recytatorom gratulowała sukcesów, i wręczała nagrody Sekretarz Miasta i Gminy Twardogóra Janina Czekajło.