XXI Gminny Konkurs Poezji Śpiewanej

076W środę 28 listopada odbył się w Bibliotece Publicznej w Twardogórze XXI Gminny Konkurs Poezji Śpiewanej młodzieży szkolnej. Śpiewającą młodzież oceniało jury konkursowe w składzie: Halina Bernacka, Emilia Biegańska i Przemysław Paprocki.

Konkurs objął swoim patronatem burmistrz Jan Dżugaj, który ufundował laureatom pierwsze nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz nagrody za udział dla wszystkich uczestników konkursu. Młodzież do występów przygotowały następujące panie: Barbara Franc, Monika Juszczak, Małgorzata Noga, Halina Ślusarek, Małgorzata Śniegulska.

W kategorii uczniów klas V-VI szkół podstawowych pierwszą nagrodę burmistrza otrzymała Natalia Łotecka ze SP nr 2 w Twardogórze, drugą Marta Obiegło, a trzecią Mariola Gabryelska z „jedynki”. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej przyznano: Agacie Różańskiej ze SP w Grabownie Wielkim, Julii Wronce, Patrykowi Bogusławskiemu i Marcelinie Plucie z „jedynki”, a także Marii Gąbce oraz Indze Dzięgielewskiej z „dwójki”.

Wśród gimnazjalistów pierwszą nagrodę burmistrza wywalczyła Manika Federyszyn, drugą Agnieszka Cych, trzecią Maja Olszańska, a czwartą ex-aequo Aleksandra Kozłowska i Julia Wira z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze.

Młodzież odbierała nagrody książkowe i rzeczowe z rąk burmistrza Jana Dżugaja. Na zakończenie konkursu był czas na pamiątkowe zdjęcia.