XX Gminny Konkurs Recytatorski młodzieży szkolnej poświęcony poezji Czesława Miłosza

img_4460W czwartek 17 listopada br. odbył się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze XX Gminny Konkurs Recytatorski młodzieży szkolnej.

Jubileuszowy konkurs został poświęcony poezji Czesława Miłosza. Zmagania młodych recytatorów oceniało jury konkursowe w składzie: Maria Knefel, Marta Mazepa i Jadwiga Woźniak.

W kategorii uczniów klas V-VI szkół podstawowych I nagrodę burmistrza po burzliwej dyskusji jury przyznało Pawłowi Wasieli, drugą ex-aequo Klaudii Grygotowicz i Natalii Witiw z twardogórskiej „dwójki”, a trzecią Marcie Obiegło ze SP w Goszczu. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali Wiktoria Richter z Grabowna Wielkiego, Joachim Zając ze SP nr 3 w Twardogórze, Małgorzata Dryzd z „jedynki” oraz Robert Puszyński, Karolina Ogrotnik i Dżesika Promna ze SP nr 2 w Twardogórze.

Wśród gimnazjalistów I nagrodę burmistrza otrzymała Karolina Berkowska, drugą Sara Smolis, trzecią Eryk Krasik, a wyróżnienia Maciej Jankowski i Jagoda Jankowska, wszyscy z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Twardogórze.

Laureatom nagrody książkowe i rzeczowe wręczał burmistrz Jan Dżugaj, który od lat jest honorowym patronem konkursu i fundatorem pierwszych nagród.

Przy okazji rozmów o konkursie burmistrz Jan Dżugaj wysunął propozycję, aby kolejny konkurs recytatorski został zorganizowany przez bibliotekę w zabytkowym wnętrzu poewangelickiego kościółka. Natomiast bibliotekarka Jadwiga Woźniak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Iwaszkiewicza w Twardogórze wysunęła propozycję, aby w zmagania młodych recytatorów włączyć też uczniów szkół ponadginazjalnych. Od XXI Gminnego Konkursu Recytatorskiego szykują się więc spore zmiany:)