XX Gminny Konkurs Poezji Śpiewanej młodzieży szkolnej

img_4537W czwartek 24 listopada br. odbył się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze XX Gminny Konkurs Poezji Śpiewanej młodzieży szkolnej.

Występy młodych śpiewaków oceniało jury konkursowe w składzie: Halina Bernacka, Stanisław Kasperowicz i Robert Orlikowski.

W kategorii uczniów klas V-VI szkół podstawowych, pierwszą nagrodę burmistrza otrzymała Marta Obiegło ze SP w Goszczu, drugą Julia Franczak, a trzecią Marcelina Pluta, obie ze SP nr 1 im. Polskich Noblistów w Twardogórze. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymały Nikola Sopolińska z „jedynki” i Magdalena Gojny ze SP w Grabownie Wielkim.

W kategorii gimnazjalistów pierwszą nagrodę burmistrza przyznano Monice Federyszyn, drugą Emilii Biernat, a trzecią ex-aequo Pawłowi Kuriacie i Klaudii Szewczyk, a wyróżniono Agnieszkę Cych i Klaudię Pawluk z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Twardogórze.

Laureaci nagrody książkowe i rzeczowe odebrali z rąk burmistrza Jana Dżugaja