Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

XVIII Gminny Konkurs Recytatorski

90W czwartek 23 kwietnia br. odbył się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze XVIII Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-IV szkół podstawowych.

Otwarcia konkursu dokonała reprezentująca burmistrza Jana Dżugaja sekretarz Miasta i Gminy Twardogóra Janina Czekajło. Recytacje oceniało jury konkursowe w składzie: Danuta Wojtkiewicz – przewodnicząca, Jolanta Gabriel i Paweł Szumacher.
W kategorii uczniów klas I-II pierwszą nagrodę Burmistrza otrzymał Mikołaj Ślusarek ze SP w Goszczu, drugą Stanisław Dziadkiewicz z Grabowna Wielkiego, trzecią ex aequo Martyna Harzowska ze SP nr 2 w Twardogórze i Krystian Pluta ze SP w Grabownie Wielkim, czwartą Robert Puszyński z „dwójki”, a piątą ex aequo Kasper Machnik z „jedynki” i Mateusz Antas z „dwójki”, natomiast wyróżnienia zdobyli Laura Wilkowiecka z SP 2, Kacper Rumiński z Grabowna Wielkiego, Mariola Gabryelska z „jedynki” oraz Jan Ozga i Natalia Madalińska z Goszcza.
W kategorii uczniów klas III-IV pierwszą nagrodę Burmistrza jury przyznało Pawłowi Wasieli ze SP nr 2 , drugą Dominice Cybulskiej z Grabowna Wielkiego, trzecią ex aequo Aleksandrze Pięcie z „jedynki” i Radosławowi Pierzowi z Grabowna Wielkiego, czwartą Julii Wirze z „dwójki”, a piątą wspólnie Natalii Witiw ze SP nr 2, Szymonowi Franczakowi z „jedynki” i Joachimowi Zającowi ze SP nr 3. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali: Piotr Drobina i Aleksandra Kozłowska z „dwójki”, Klaudia Szewczyk z „jedynki”oraz Patryk Żurek z Grabowna Wielkiego.
Laureaci otrzymali z rąk pani Janiny Czekajło i członków jury nagrody książkowe, a dodatkowo wszyscy uczestnicy konkursu ufundowane przez panią Jolantę Gabriel słodycze.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up