XVIII GMINNY KONKURS RECYTATORSKI dla młodzieży szkolnej

133W czwartek 19 listopada br. odbył się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze XVIII Gminny Konkurs Recytatorski dla młodzieży szkolnej.

Jury konkursowe w składzie: Ola Maria Kirchmann, Agata Nikolin-Mrowicka, Beata Pięta i Małgorzata Winnicka oceniało w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów klas V i VI szkół podstawowych i gimnazjalistów.
Wśród piąto- i szóstoklasistów pierwszą nagrodę burmistrza otrzymała Aleksandra Cieślik ze S.P. w Goszczu za brawurową recytację „Ptasiego radia” Juliana Tuwima, drugą ex-aequo Agata Pypeć z Goszcza i Aleksandra Burdek z Grabowna Wielkiego, trzecią Justyna Słaba także z Goszcza, czwartą Zuzanna Kraska, a piątą Aleksandra Pięta obie ze S.P. nr 1 w Twardogórze. Natomiast wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali: Aleksandra Kubik, Monika Federyszyn, Marlena Szymańska, Jagoda Małecka ze S.P. nr 2 w Twardogórze oraz Michał Walaszczyk i Radosław Pierz ze S.P. W Grabownie Wielkim. W kategorii gimnazjalistów I nagrodę burmistrza otrzymał Maciej Knap za „Pierwszą miłość” Tadeusza Rózewicza, drugą Krzysztof Cięciel, trzecią ex-aequo Marcin Grabowski i Jagna Gonera, czwartą Julia Wilkowiecka, a wyróżnienia Karolina Berkowska, Agnieszka Antonowicz, Magdalena Mieszała i Ewelina Jańska. Wszyscy recytatorzy reprezentowali Gimnazjum nr 1 w Twardogórze. Nagrody książkowe wręczała w imieniu burmistrza Jana Dżugaja Sekretarz Miasta i Gminy Twardogóra Janina Czekajło.