XVIII Gminny Konkurs Poezji Śpiewanej młodzieży szkolnej

13426 listopada odbył się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze XVIII Gminny Konkurs Poezji Śpiewanej młodzieży szkolnej.

Młodzież śpiewającą oceniało jury konkursowe w składzie: Justyna Koziarska, Danuta Wojtkiewicz i Paweł Grobelny.
W kategorii uczniów klas V-VI szkół podstawowych pierwszą Nagrodę Burmistrza otrzymała Julia Wira ze SP nr 2 w Twardogórze za wykonanie utworu „Artyści i poeci” ze słowami Marcina Sosnowskiego i muzyką Grzegorza Turnaua. Równorzędną pierwszą Nagrodę Biblioteki w tej kategorii wiekowej przyznano Agnieszce Cych ze SP nr 1 w Twardogórze za „Piosenkę drewnianych lalek” Cezarego Domagały i Tadeusza Bajerskiego. Agnieszce akompaniowali: Aleksandra Orlikowska metalofonem, Szymon Bojarski na gitarze i Michał Kuc na organach. Drugą nagrodę ex-aequo otrzymały Maja Olszańska ze SP nr 1 i Monika Federyszyn ze SP nr 2, a trzecią Aleksandra Cieślik ze SP w Goszczu. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymały: Aleksandra Burdek z Grabowna Wielkiego, Justyna Słaba, Agata Pypeć i Marta Ozga z Goszcza, a także Adrianna Smolis i Aleksandra Pięta ze SP nr 1 w Twardogórze.
W kategorii gimnazjalistów I Nagrodę Burmistrza wyśpiewała Justyna Szewczyk utworem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Znów wędrujemy” z muzyką Grzegorza Turnaua. Drugą ex-aequo Jagna Gonera, Marta Mieszała i Alicja Mazepa, a trzecią Agata Głowacz.
Nagrody książkowe wręczyła zwycięzcom konkursu Wioletta Cijka inspektor do spraw oświaty. Pozostali uczestnicy konkursu i osoby akompaniujące otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez burmistrza.