XVI Gminny Konkurs Recytatorski dla młodzieży szkolnej.

Konkurs recytatorskiW czwartek 22 listopada br. odbył się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze XVI Gminny Konkurs Recytatorski dla młodzieży szkolnej.

Komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Orzechowska – przewodnicząca, Danuta Wojtkiewicz i Anna Rydzyk w kategorii klas V-VI przyznała: pierwszą nagrodę Maciejowi Knapowi ze S. P. nr 2 w Twardogórze, drugą nagrodę ex aequo Jagnie Gonerze i Mateuszowi Siemaszowi z twardogórskiej „dwójki”, trzecią także ex aequo Krzysztofowi Cięcielowi ze S. P. w Goszczu i Sarze Smolis ze S. P. nr 1 w Twardogórze, a czwartą Agacie Głowacz z Goszcza. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali: Weronika Cych i Patryk Sobolewski z „jedynki”, Kinga Gierus z Goszcza, Aleksandra Walaszczyk z Grabowna Wielkiego i Agata Tafelska ze S. P. w Chełstowie.
W kategorii uczniów gimnazjum: I nagrodę zdobyła Natalia Pypeć, drugą Ewelina Góra, trzecią Karolina Drapiewska, a czwartą Łukasz Witek. Wyróżnienia przyznano Sandrze Ogrotnik i Agnieszce Antonowicz.

Młodzi recytatorzy preferowali utwory naszej Noblistki Wisławy Szymborskiej, przede wszystkim wiersz „Niektórzy lubią poezję”, a także prozę Olgi Tokarczuk. Pojawiły się też wiersze Wiesławy Kucięby – trzebnickiej poetki, która gościła w tym roku w twardogórskiej bibliotece.

Młodzież została przygotowana do recytacji przez następujące nauczycielki języka polskiego: Renatę Woroniak, Grażynę Jabłońską-Podymę (S. P. nr 2), Iwonę Szczublewską (S. P. Chełstów), Justynę Gaj, Alinę Zimniak-Plutę (S. P. nr 1), Joannę Syndoman (S. P Grabowno Wielkie), Annę Kotalę (S. P. Goszcz), Dorotę Siemaszko-Babij, Urszulę Konopko, Małgorzatę Gąsior i Alinę Muchę (Gimnazjum nr 1)

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.