XVI Gminny Konkurs Poezji Śpiewanej

34W czwartek 29 listopada br. odbył się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze XVI Gminny Konkurs Poezji Śpiewanej dla młodzieży szkolnej.

Komisja konkursowa w składzie: Paweł Grobelny – przewodniczący i Danuta Wojtkiewicz, przyznała w kategorii uczniów klas V-VI: pierwszą nagrodę Weronice Cych ze SP nr 1 w Twardogórze, drugą ex aequo Pawłowi Kuriacie i Maciejowi Knapowi z twardogórskiej „dwójki”, trzecią Aleksandrze Burdek z Grabowna Wielkiego, czwartą Martynie Gabriel z Goszcza, a piątą Dagmarze Powązce ze SP w Chełstowie. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali: Iga Worwa i Patrycja Szewczyk z „jedynki” oraz Justyna Malinowska i Paweł Jasiak z Chełstowa.

W kategorii gimnazjalistów: pierwszą nagrodę otrzymały ex aequo Klaudia Berek i Andżelika Olszewska, drugą Hanna Babula, trzecią Karina Ladra, a czwartą Stanisław Janas – wszyscy z twardogórskiego Gimnazjum nr 1.

Wykonawcom akompaniowali na różnych instrumentach: Michał Kuc, Jakub Kłosowski, Dagmara Powązka, Justyna Malinowska, Klaudia Pawluk, Martyna Radomska, Iga Worwa, Paweł Jasiak, Paweł Kuriata, Paweł Woźniak, Mateusz Olek, Stanisław Janas, Justyna Szewczyk i Michał Januszkiewicz.

Śpiewającą młodzież przygotowały do występów następujące nauczycielki muzyki: Halina Ślusarek (SP nr 1 w Twardogórze), Barbara Franc (SP nr 2 w Twardogórze), Anna Dżugaj (SP Grabowno Wielkie), Marta Janas (SP Chełstów), Małgorzata Grzelczyk i Nadia Łomanowa-Barańska (SP Goszcz) oraz Monika Juszczak (Gimnazjum nr 1 w Twardogórze).
Zwycięzcy otrzymali z rąk burmistrza Jana Dżugaja nagrody książkowe.