Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

XIX GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

182W czwartek 22 kwietnia br. odbył się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze XIX Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-IV szkół podstawowych.

Recytacje dzieci oceniało jury konkursowe w składzie: Urszula Konopko, Danuta Wojtkiewicz i Monika Zdobylak. Fundatorem pierwszych nagród w poszczególnych kategoriach wiekowych był Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Jan Dżugaj.
W kategorii uczniów klas I-II pierwszą nagrodę Burmistrza przyznano Natalii Łoteckiej ze SP nr 2 w Twardogórze, drugą Robertowi Kulikowi, trzecią Krystianowi Plucie (obaj ze SP w Grabownie Wielkim), a czwartą ex-aequo Marcinowi Bagińskiemu i Kacprowi Mularczykowi ze SP nr 2 w Twardogórze. Wyróżnienia otrzymały: Natalia Madalińska z Goszcza, Katarzyna Sijka z twardogórskiej „dwójki”, a także Maja Pacyna, Maja Sinica i Alicja Solarz ze SP nr 1 w Twardogórze.
W kategorii uczniów klas III-IV pierwszą nagrodę Burmistrza otrzymał Paweł Wasiela ze SP nr 2 w Twardogórze, drugą Marta Obiegło ze SP w Goszczu, trzecią ex-aequo Laura Wilkowiecka z „dwójki”, Ewelina Wiechowska z Grabowna Wielkiego i Joanna Rak ze SP nr 3 w Twardogórze, czwartą Aleksandra Bury z „jedynki”, a piątą Patryk Muzyka ze SP nr 2 w Twardogórze. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej przyznano Julii Bajsarowich i Natalii Witiw z „dwójki” oraz Stanisławowi Dziadkiewiczowi z Grabowna Wielkiego.
Młodzi recytatorzy najczęściej wybierali do recytacji wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Doroty Gellner. Jurorka Urszula Konopko, która w ciepłych słowach podsumowała konkurs i gratulowała młodym wykonawcom sukcesów, także zauważyła, że ten konkurs upłynął pod znakiem wiersza Jana Brzechwy „Kwoka”.
Nagrody książkowe w imieniu burmistrza wręczyła inspektor do spraw oświaty Wioletta Cijka.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up