XIX Gminny Konkurs Recytataorski dla młodzieży szkolnej

XIX Gminny Konkurs Recytataorski dla młodzieży szkolnejJuż po raz dziewiętnasty odbył się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze Gminny Konkurs Recytatorski młodzieży szkolnej. W czwartkowy jesienny poranek 18 listopada zjawili się w bibliotece uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu miasta i gminy.

Młodzież wraz z opiekunami została powitana w progach biblioteki przez dyrektor Beatę Piętę, która życzyła też młodym artystom wielu sukcesów. Występy recytatorów oceniało jury konkursowe w składzie Alicja Kaik, Justyna Koziarska, Danuta Wojtkiewicz i Jadwiga Woźniak.
W kategorii uczniów klas V-VI szkół podstawowych I nagrodę burmistrza przyznano Justynie Słabej ze SP w Goszczu za recytację fragmentu prozy Grzegorza Kasdepke p.t. „Mucha”. Drugą nagrodę w tej kategorii wiekowej otrzymał Paweł Wasiela ze SP nr 2 w Twardogórze, trzecią Radosław Pierz z Grabowna Wielkiego, a czwartą ex-aequo Adriana Kałużna z Goszcza i Daria Barszczyk ze SP w Grabownie Wielkim. Wyróżnienia zdobyli: Joachim Zając ze SP nr 3, Natalia Witiw i Klaudia Grygotowicz z „dwójki”, Roksana Kramarz ze SP nr 1 i Karolina Domańska z Goszcza.
W kategorii gimnazjalistów pierwszą nagrodę burmistrza zdobyła Jagna Gonera za brawurową recytację wiersza Bolesława Leśmiana „Pejzaż współczesny”, drugą Maciej Knap, trzecią Sara Smolis, a czwartą Aleksandra Cieślik. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymały Karolina Berkowska i Weronika Cych z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze.
Nagrody książkowe, których fundatorem był burmistrz Jan Dżugaj, wręczała zwycięzcą konkursu inspektor do spraw oświaty Wioletta Cijka. Pani inspektor gratulowała młodzieży talentów i życzyła wielu dalszych sukcesów artystycznych.