XIX Gminny Konkurs Poezji Śpiewanej dla młodzieży szkolne

XIX Gminny Konkurs Poezji Śpiewanej dla młodzieży szkolneW czwartek 25 listopada br odbył się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze XIX Gminny Konkurs Poezji Śpiewanej dla młodzieży szkolnej.

Występy młodzieży oceniało jury konkursowe w składzie Mirosław Borowski, Robert Orlikowski i Alicja Wesołowska.
W kategorii uczniów z klas V-VI szkół podstawowych komisja konkursowa przyznała pierwszą nagrodę burmistrza Agnieszce Cych ze SP nr 1 im. Polskich Noblistów w Twardogórze, drugą ex-aequo Natalii Witiw i Julii Wirze ze SP nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze, trzecią, także ex-aequo Adriannie Smolis i Aleksandrze Pięcie z „jedynki”, a czwartą Justynie Słabej z Goszcza. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymały: Marta Obiegło z Goszcza, Daria Barszczyk z Grabowna Wielkiego i Kornelia Woźniak ze SP nr 1 w Twardogórze.
Wśród gimnazjalistów pierwszą nagrodę burmistrza zdobyła Monika Federyszyn, drugą Agata Głowacz, trzecią Paweł Kuriata, a czwartą Emilia Biernat wszyscy z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Twardogórze. Wyróżnienia jury przyznało Darii Kleszcz ze Społecznego Ogniska Artystycznego Allegretto w Twardogórze i Klaudii Pawluk z Gimnazjum nr 1.
Młodzież do występów została przygotowana przez następujących nauczycieli i muzyków: Annę Dżugaj (SP Grabowno Wielkie), Barbarę Franc (SP nr 2), Pawła Grobelnego (SOA Allegretto), Monikę Juszczak (SP Goszcz i Gimnazjum nr 1) oraz Halinę Ślusarek (SP nr 1).
Nagrody wręczała laureatom w imieniu burmistrza Jana Dżugaja Wioletta Cijka inspektor d/s oświaty.