Wystawa „Wieniec dożynkowy – bogactwo plonów”

img_7814Po dożynkach gminnych w Bukowince wieńce dożynkowe zostały przewiezione do twardogórskiego Kościoła pod wezwaniem Świętej Trójcy i Matki Boskiej, gdzie mieszkańcy naszej miejscowości, a także osoby przyjezdne mogły podziwiać je na wystawie „Wieniec dożynkowy – bogactwo plonów” zorganizowanej przez Bibliotekę publiczną Miasta i Gminy w Twardogórze.

Trzynaście wieńców wykonanych przez mieszkańców sołectw: Bukowinka, Chełstów, Dąbrowa, Domasławice, Drągów, Goszcz, Grabowno Wielkie, Grabowno Wielkie, Łazisko, Moszyce, Nowa Wieś Goszczańska, Olszówka i Sosnówka, cieszyło zmysły zwiedzających. Wystawie wieńców towarzyszyły dwie ekspozycje fotograficzne – zdjęć z gminnych dożynek wykonanych przez pracownika Urzędu Miasta i Gminy Marcina Wrześniackiego oraz wystawa dotycząca tradycji i obyczajów związanych ze żniwami, i dożynkami oraz roślinami uprawnymi, a także wystawa prezentująca związane z tematem książki ze zbiorów biblioteki.

Od 2-go do 6-go września br. wystawę odwiedziło ponad 650 osób, w tym także 5 grup zorganizowanych ze SP nr 2 i Miejskiego Przedszkola w Twardogórze.