Wystawa prac Zofii Kulik w Grabownie Wielkim

img_5-6Dzianiny prezentowane na wystawie „Zręczne ręce Zofii Kulik” w Bibliotece Publicznej w Grabownie Wielkim są wykonane z różnych materiałów począwszy od akrylu po wełnę.

Pani Zofia tak mówi o swojej pracy „Nie ograniczam się do jednej techniki dziewiarskiej, ale ciągle poszukuję czegoś nowego. U początku mojej przygody z rękodziełem preferowałam prace na drutach, z czasem jednak „odkryłam” szydełko i jego możliwości. Obecnie poznaję technikę robótek na widełkach i mam już za sobą pierwsze doświadczenia. Jeśli chodzi o naukę przeróżnych tajników rękodzieła źródłem dla mnie jest internet i ludzie, których dzięki różnym zbiegom okoliczności mam szczęście poznawać. Mogę śmiało powiedzieć, że Ci którzy uważają, iż robótki ręczne to zajęcie dla „starszych pań” są w wielkim błędzie”.

Wystawę rękodzieła pani Zofii, można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 15 stycznia 2013r.