Wystawa pograntowa w Grabownie Wielkim

„Jak razem bawiliśmy się” to tytuł fotograficznej wystawy pograntowej, którą oglądać będzie można do 20 lutego w Bibliotece Publicznej w Grabownie Wielkim.

W ramach grantu „Kulturalna i sportowa integracja międzypokoleniowa” w Grabownie Wielkim odbyło się spotkanie z poetą księdzem Leonardem Wilczyńskim z Cieszkowa, którego uczestnikami byli uczniowie tutejszej szkoły wraz z wychowawczynią Iwoną Rządkowską oraz
członkinie zespołu Grabowianie.

Na plenerze malarskim „Bliskie pejzaże” w Goszczu Grabowno Wielkie reprezentowali Agata Różańska, Hubert Masłowski oraz Damian Tomczuk. Ich prace oglądać można było potem na wystawie poplenerowej w bibliotece .
Spacer z kijkami do nordic walking połączony z praktycznym kursem poprawnego chodzenia zachęcił do uczestnictwa panie 50+.
W październiku w bibliotece odbyło się spotkanie pod hasłem „Muzyka łączy pokolenia”. Młodzież szkolna wraz z nauczycielką muzyki Małgorzatą Nogą oraz członkinie chóru „Grabowianie” wraz z opiekunem Robertem Orlikowskim, dzielili się swoimi muzycznymi gustami, słuchali muzyki i śpiewali
ulubione utwory.

Celem wszystkich spotkań, które odbyły się w ramach grantu, była integracja międzypokoleniowa, odkrywanie talentów oraz rozbudzanie nowych zainteresowań, a także chęć twórczego i ciekawego spędzenia wolnego czasu, a wystawa jest ilustracją tego, jak wszystko wspaniale się udało.