Wystawa fotograficzna Pana Marka Malczyszyna

38W piątek 1 lutego br. odbyło się w filii Biblioteki Publicznej w Grabownie Wielkim otwarcie wystawy fotograficznej twardogórzanina Marka Malczyszyna p. t. „ Krzyże i kapliczki przydrożne na terenie gminy Twardogóra”.

Wystawa składa się z 60 fotografii kolorowych. Prezentują one między innymi przepiękną kapliczkę kamienną w Goszczu, drewnianego świątka w kapliczce artysty szklarza Ireneusza Kizińskiego w Sosnówce Kolonii, a także sfotografowaną w zimowej scenerii kapliczkę w Chełstówku.

Pan Marek fotografią zajmuje się od ponad 15 lat. Fotografuje przede wszystkim architekturę, ale także przyrodę. Jest laureatem organizowanych przez twardogórską Bibliotekę Publiczną i Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Oleśnicy konkursów fotograficznych. Swoje prace prezentował na wystawach w bibliotekach Twardogóry, Sycowa i Milicza.

Na otwarcie wystawy fotografii Marka Malczyszyna przybyli: burmistrz Jan Bernacki, sołtys Adam Bednarski, ksiądz proboszcz parafii Grabowno Wielkie Sylwester Krzywański, nauczycielka Marzanna Chrzanowska- Dryzd ze S. P. w Grabownie Wielkim oraz z twardogórskiej biblioteki Krystyna Bajcar, Dorota Markowska i Anna Rydzyk.

Goście przy kawie i domowym serniku rozmawiali o wystawie pana Marka, a także o bieżących sprawach dotyczących wsi i podejmowanych w niej przez miejscową społeczność inicjatywach.