Wykład astro o stacjach bolidowych

W piątek 2 grudnia odbyła się druga, w tym roku szkolnym, pogadanka,  prowadzona przez Henryka Krygiela w ramach działającego przy  Bibliotece Publicznej w Twardogórze Klubu Astro, na temat stacji bolidowych.Jak samodzielnie założyć stację bolidową, po co jest system takich stacji na terenie każdego kraju, gdzie ubiegać się o pomoc finansową potrzebną do założenia takiego punktu monitorującego niebo, jakie są to tylko niektóre pytania, na które otrzymali odpowiedź słuchający wykładu gimnazjaliści z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze pod opieką pań Zofii Jelonek i Ludmiły Szymanek. Monitorowaniem pracy stacji bolidowych na terenie Polski zajmuje się Pracowni Komet i Meteorów, na której stronę www.pkim.org warto, aby zajrzały zainteresowane tematem osoby.
Kolejny wykład w ramach działalności Klubu Astro 3.02.2017r.

Galeria: