Wydarzenie roku 2008 w Twardogórze – konkurs fotograficzny

W czwartek 29 stycznia br. odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze rozdanie nagród laureatom konkursu fotograficznego „Wydarzenie roku 2008 w Twardogórze” oraz otwarcie wystawy pokonkursowej.Na ogłoszony przez Bibliotekę Publiczną konkurs fotograficzny, nad którym patronat objął Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Jan Dżugaj, wpłynęło 51 prac, wykonanych przez fotoamatorów.
Prace przedstawiają ważne dla danego fotografa, subiektywnie wybrane wydarzenia, które miały miejsce na terenie miasta i gminy Twardogóra.
Znalazły się tam więc: wyburzenie stacji benzynowej na twardogórskim rynku, zdjęcia z Dni Twardogóry, renowacja zabytkowego parku w Chełstowie, a także fotografie dokumentujące ważne dla lokalnej społeczności wydarzenia społeczne, religijne, kulturalne i sportowe.
Zdjęcia oceniało jury w składzie: Olga Romanowska, Patryk Rybka i Andrzej Głowacz, które przyznało:
I nagrodę – Henrykowi Jańskiemu z Twardogóry,
II nagrodę – Marcinowi Wrześniackiemu z Twardogóry,
III nagrodę – Agnieszce Rydzyk z Chełstowa,
a wyróżnienia Barbarze Franc i Markowi Malczyszynowi z Twardogóry.

Nagrody rzeczowe laureaci odebrali z rąk burmistrza Jana Dżugaja, a werdykt jury uzasadnił fotograf Patryk Rybka, który jako jedyny z członków jury nie uległ grypie.
Przy ciastku i herbacie zaproszeni goście i bibliotekarki rozmawiali o aktualnej wystawie, twardogórskich ubiegłorocznych wydarzeniach i propozycjach tematu na kolejny konkurs fotograficzny, którego organizatorem będzie biblioteka.