Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Wizyta w bibliotece

img_3-186W Tygodniu bibliotek, który w tym roku przypadał w dniach 8-15 maja, Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze odwiedziły dwie grupy dzieci z Miejskiego Przedszkola i jedna ze SP nr 3 w Twardogórze, aby wziąć udział w zajęciach o bibliotece i książce.

Wszystkie grupy wysłuchały opowiadania Clemence Mosteau „Wizyta w bibliotece” i wykonywały ćwiczenia odnoszące się do tekstu. Na podstawie opowiadania rozmawialiśmy o bibliotece i konieczności szacunku do książek. Zabawy umysłowe przerywane były zajęciami gimnastycznymi ze zwierzakiem, chustą klanzową i linką.
Przedszkolakom udało się także poznać „ośmiu wspaniałych z Doliny Baryczy” – postaci, które patronują gminom objętym projektem „Edukacja dla Doliny Baryczy”, przyswoić kilka podstawowych wiadomości o Dolinie Baryczy, pokolorować portrety 8 wspaniałych, przygotować inscenizację bajki „Urodziny karpia Milusia” oraz ułożyć puzzle zwierząt z Doliny Baryczy.
Na pożegnanie dzieci otrzymały gadżety kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, a bibliotekarka piękną laurkę i podziękowania.

Galeria:

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up