Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Święto Pluszowego Misia w Twardogórze

26We wtorek 27 listopada w dziale dla dzieci Biblioteki Publicznej w Twardogórze grupa czterolatków z Miejskiego Przedszkola wraz z wychowawczynią Ewą Cych uroczyście świętowała Dzień Pluszowego Misia.

Maluchy dowiedziały się skąd wzięło się święto misia, spośród bibliotecznych zabawek wybrały sobie też pluszaka, który towarzyszył im w czasie zajęć. Bibliotekarka pokazała dzieciom zdjęcia niedźwiedzi, które żyją w Polsce i na świecie. Przedszkolaczki z uwagą wysłuchały fragmentu książki Grzegorza Janusza „Misiostwo świata” nagrodzonej w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren pt „Coś na grzbiet” opowiadającego o misiu koala o imieniu Alicja. Potem dzieci ochoczo zabrały się do zabaw: spędziły z małym misiem cały dzień przy jego zajęciach, rozpoznawały na obrazkach bajki, których bohaterami są misie, bawiły się w wodzenie misia za nos i chowanie guziczka pod pokrywkami. Aby się trochę wyciszyć i ochłonąć po emocjonujących zabawach na zakończenie spotkania dzieci wysłuchały fragmentu książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” pt „Wielka śnieżyca”, co zapowiedziało nam porę roku, która właśnie nadchodzi…

Na pożegnanie przedszkolaczki otrzymały gadżety kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom i słodkie upominki. Do przedszkola natomiast wypożyczyły książkę „ Pan Brum utknął na dobre”, aby poznać przygody misia, którego jeszcze nie znają.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up