Święto Pluszowego Misia w Grabownie Wielkim

191-2W piątek 23 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Grabownie Wielkim wraz z wychowawczynią Marzanną Chrzanowską-Dryzd odwiedziły bibliotekę. Okazją do spotkania było przypadające w niedzielę 25 listopada Święto Pluszowego Misia.

Dzieci nie przyszły do biblioteki same, lecz w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół: różnej wielkości, kolorowych misiów. Maluchy dowiedziały się skąd wzięło się święto misia, odpowiadały na zagadki o zwierzętach, przyrodzie oraz warzywach, które przygotowała i zadawała bibliotekarka Halina Konarzewska. Za dobrą odpowiedź przedszkolaczki nagradzane były naklejkami kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, której biblioteka jest uczestnikiem.
Maluchy opowiadały też o swoich ulubieńcach przyniesionych na spotkanie i kolorowały rysunki przedstawiające misie. Na pożegnanie otrzymały łakocie.