Święto Pluszowego Misia w bibliotekach

img_0296We wszystkich placówkach twardogórskiej Biblioteki Publicznej było obchodzone w listopadzie br. Święto Pluszowego Misia.

Na zajęcia do bibliotek przyszły: w Goszczu 3,4-latki z Miejskiego Przedszkola o/Goszcz pod opieką pań Barbary Zając i Ewy Graboń, w Grabownie Wielkim drugo i trzecioklasiści, a w Twardogórze uczniowie SP nr 3 i Gimnazjum nr 2 z paniami Agatą Nikolin-Mrowicką, Aleksandrą Potyrałą i Anną Szierok.

Bibliotekarki czytały młodym ludziom misiowe historie. W Twardogórze i w Grabownie Wielkim była to „Autobiografia pluszowego misia Otto” Tomi Ungerera, a także fragmenty „Misiostwa świata” Grzegorza Janusza, a w Goszczu fragmenty Kubusia Puchatka i „Lekarstwo misia” Heleny Bechlerowej. W filii bibliotecznej w Goszczu przedszkolaczki oglądały też film o Misiu Uszatku i śpiewały piosnkę o misiach.

Uczestnicy spotkań przyszli do bibliotek ze swoimi ulubionymi pluszakami, o których chętnie opowiadali. Było także poszukiwanie misiów w Twardogórze, wspólne malowanie, zabawy ruchowe i rozmowy o przeczytanych historiach.

Wszystkie dzieci otrzymały na zakończenie zajęć słodkie upominki.