Święta w Bullerbyn – głośne czytanie w Twardogórze

033We wtorek 18 grudnia do działu dla dzieci w twardogórskiej Bibliotece Publicznej przyszła klasa I a ze SP nr 2 im. Jana Pawła II wraz z wychowawczynią Ewą Łysek na zajęcia pod hasłem „Gwiazdka w Bullerbyn w Szwecji i w Twardogórze w Polsce”.

Dzieci wysłuchały fragmentu książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Na podstawie opowiadania pracowaliśmy z obrazkami (dzieci musiały oddzielić obrazki związane z tekstem od tych, które pochodziły z innych historii), a przede wszystkim rozmawialiśmy o obyczajach, potrawach i niezbędnych elementach składających się na święta w Szwecji i w Polsce. Okazało się, że cech wspólnych dla świąt w naszych krajach jest najwięcej, co po raz kolejny dowiodło, że święta łączą, a nie dzielą. Dzieci opowiadały też o tym co charakterystycznego dzieje się w ich domach w czasie świąt. W czasie pobytu w bibliotece nie zabrakło też zajęć ruchowych.

Na pożegnanie pierwszoklasiści otrzymali gadżety kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” i kolorowanki przedstawiające pieczenie pierników w Bullerbyn. Bibliotekarka życzyła dzieciom również wesołych świąt i wielu prezentów pod choinką.