Wirtualne spotkanie z Krystyną Jandą

img16W czwartek 19 września w bibliotece w Goszczu odbyło się pierwsze spotkanie dla seniorów w ramach projektu „ Spotkania z pasją”. Było to wirtualne spotkanie z aktorką Krystyną Jandą, która opowiadała o swojej pasji aktorstwa. Dawała seniorom przykłady wartości jaką niesie za sobą uczestnictwo w życiu kulturalnym.

Mówiła o tym, że już samo chodzenie czy wyjazd do kina lub teatru jest pewną odskocznią i poszerza nasze horyzonty. Pytana o przepis na sukces odpowiedziała, że wystarczy mieć dużo witaminy zwanej energią. Energię zaś dają marzenia nawet te najmniejsze. Małe marzenia to małe sukcesy, a małe sukcesy pchają do większych i to jest sukces. Projekt Fundacji Orange realizowany jest z grantu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Zakłada przeprowadzenie w bibliotekach cyklu spotkań dla osób starszych, o różnorodnej tematyce, z udziałem specjalistów i znanych osób po 60 roku życia. Spotkania ze specjalistami i znanymi osobami będą się odbywać w formie tzw. streamingu online.
Tematyka spotkań to m.in. kultura, ekonomia, finanse, profilaktyka zdrowotna, tradycje. Uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładu zaproszonego gościa (bohatera spotkania), wziąć udział w dyskusji czy zadać pytanie za pomocą czatu. Goszczańska biblioteka bierze udział w tym projekcie i serdecznie zaprasza na cykl spotkań w czwartki o godzinie 11.00 w październiku i listopadzie. W następny czwartek spotkanie z aktorką Teresą Lipowską.