Wiosna, wiosna ach to Ty!

dsc_0071W piątek 5 maja 2017 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze zorganizowała w sali teatralnej pałacu w Goszczu koncert wiosenny pt. Wiosna wiosna ach to Ty!. Był to jednocześnie ostatni z koncertów cyklu Cztery pory roku, który rozpoczął w lipcu ubiegłego roku. W całym cyklu zaprezentowało się blisko czterdzieścioro uzdolnionych mieszkańców gminy – przedstawicieli wszystkich grup wiekowych, śpiewających urozmaicony repertuar.

W koncercie wiosennym zaśpiewali: Hanna Babij, Maja Tokarska, Michał Tokarski, Jolanta Agnieszka Huryn, Justyna Słaba, Agata Głowacz, Natalia Łotecka, Henryk Jankowski, Nadija Łomanowa-Barańska oraz tercet męski w składzie: Konrad Tesznar, Mateusz Olek i Maciej Knap.

Choć cykl koncertów dobiegł końca, organizatorzy mieliśmy wielką przyjemność zaprosić licznie zgromadzoną publiczność na kolejne wydarzenie kulturalne – piątkową premierę spektaklu „Historia z katedrą w tle” według scenariusza i w reżyserii pani Nadii Łomanowej-Barańskiej, przygotowywanego we współpracy biblioteki ze Stowarzyszeniem Viva Art, którego muzyczną zapowiedzią była ostatnia piosenka koncertu – Bell.