Wernisaż wystawy uświetniony obecnością Mistrza!

10 września br. w Kościółku img_9463Świętej Trójcy i Matki Boskiej w Twardogórze odbył się wernisaż wystawy Przybysława Krajewskiego. Na uroczystym otwarciu pojawił się sam Mistrz wraz z przyjaciółmi. Wszystkich przybyłych powitała dyrektor twardogórskiej biblioteki – Beata Pięta. Słowo wstępne wygłosił również Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra – Jan Dżugaj, który skierował do artysty słowa uznania za twórczość dostarczającą wielu emocji. Burmistrz wręczył malarzowi pamiątkowy album z ostatniej wystawy jego dzieł, która odbyła się w czerwcu br. w Sosnówce, miejscowości, w której od 1972 roku mieszka Przybysław Krajewski.

Zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną w Twardogórze wystawa przedstawia dzieła twórcy, o którym jego przyjaciel Stanisław Srokowski w biograficznej książce pt.: ,,Mistrz” stwierdza, że ,,jest on Europejskim intelektualistą pędzla i farby”. Na wernisażu wystawy każdy mógł zamienić słowo z Mistrzem. zapytać się o to, co miał na myśli malując ten, czy tamten obraz. Jakie uczucia mu przy tym towarzyszyły i co chciał przekazać odbiorcom.

Należy podkreślić, że Przybysław Krajewski jest znanym i cenionym malarzem na całym świecie, zwłaszcza w USA, Kanadzie, Niemczech. Jego dzieła w większości figurują w zbiorach prywatnych, m. in. Ryszarda Pawłowicza, Iwony Pawłowicz, Ludwika Waseckiego, Krzysztofa Rumana, Ilony i Marka Durmanów, Stefanii i Janusza Kieszkowskich, Marioli Sobery. Dzięki uprzejmości tych państwa twardogórzanie mogą podziwiać dzieła artysty w Kościółku Matki Boskiej i Świętej Trójcy od 10 do 13 września, w godzinach od 11:00 – 17:00.