Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Zapraszamy na spotkanie „Wczoraj, dziś i jutro – Gmina Twardogóra w Unii Europejskiej”

W dniu 17 maja 2024 r. o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze odbędzie się spotkanie pt. „Wczoraj, dziś i jutro – Gmina Twardogóra w Unii Europejskiej”.

Podczas spotkania będziemy wspólnie dyskutowali o tym:

  • jak, dzięki unijnemu wsparciu, zmieniło się nasze życie i okolica przez 20 lat,
  • czego oczekujemy w kolejnych latach członkostwa w Unii Europejskiej,
  • co my – mieszkańcy i mieszkanki gminy Twardogóra – możemy zaoferować jako polski wkład w budowaniu europejskiej wspólnoty.

Zachęcamy Państwa do przyniesienia zdjęć pokazujących naszą gminę, by wspólnie powspominać i przyjrzeć się, jak zmieniła się nasza codzienność przez te 20 lat.

W spotkaniu będzie uczestniczyła dr Paula Wiśniewska –  ekspertka sieci Team Europe Direct, która opowie o zmianach w życiu społecznym w Polsce, m.in. w obszarze infrastruktury, transportu i wolności przemieszczania się, pracy, edukacji, klimatu, dostępu do technologii czy praworządności.

Pokażemy także, skąd czerpać aktualne i wiarygodne informacje nt. polityki europejskiej oraz jakie materiały i publikacje można znaleźć w naszym bibliotecznym kąciku europejskim.

Spotkanie organizowane w ramach projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”. Projekt Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce realizowany przez Fundację Civis Polonus.

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up