Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Wczoraj, dziś i jutro – Gmina Twardogóra w Unii Europejskiej – spotkanie w ramach „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”

17 maja w twardogórskiej bibliotece odbyło się spotkanie pt. „Wczoraj, dziś i jutro – Gmina Twardogóra w Unii Europejskiej”. Dyskutowaliśmy o tym, jak 20 lat członkostwa w Unii Europejskiej wpłynęło na życie mieszkańców.

W spotkaniu uczestniczyła dr Paula Wiśniewska –  ekspertka sieci Team Europe Direct, która zebrała dane na temat tego jak Unia europejska wsparła rozwój naszej gminy. Przypominaliśmy takie fakty jak :

– przebudowa miejskiego targowiska przy ulicy Wrocławskiej

– budowa hali sportowo – widowiskowej, wtedy jeszcze przy Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 1 w Twardogórze

– rewitalizacja terenów zielonych  i powstanie ścieżek rekreacyjnych wzdłuż Skorynii.

To tylko trzy z działań, jakie wsparła finansowo Unia Europejska w Gminie Twardogóra, faktycznie było ich dużo więcej. M.in. w bibliotece realizowany był  projekt „E – senior”.Jego celem było podniesienie kompetencji cyfrowych seniorów, a finansowany był ze środków unijnych. W dyskusji podjęte zostały tematy związane z możliwościami zatrudnienia Polaków na terenach Unii Europejskiej, rolnictwem i zielonym ładem, nauką i praktykami poza granicami Polski. Dziękujemy Uczestnikom spotkania za włączenie się w debatę na tematy europejskie i aktywny udział w spotkaniu. .

Informacji nt. dofinansowań i działań unijnych w gminie Twardogóra (ale nie tylko) można szukać  pod następującymi adresami www:

https://www.twardogora.pl/strona-70-fundusze_zewnetrzne.html

http://pl.twardogora.pl/index.php/funduszeeuropejskie

https://what-europe-does-for-me.europarl.europa.eu/pl

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”, w którym twardogórska biblioteka bierze udział. Jest to projekt Komisja Europejska w Polsce realizowany przez Fundacja Civis Polonus.

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up