Warszawska syrenka w bibliotece w Goszczu

img_5-44KSIĄŻKA, FILM, TEATR CZY AUDIOBOOK ” – to temat spotkania czytelniczego, w Bibliotece Publicznej w Goszczu dla klasy III pani Lidii Wróbel  z miejscowej Szkoły Podstawowej, związanego z lekturą szkolną  „Legendy warszawskie” Artura Oppmana.Spotkanie trzecioklasistów odbyło się 9 maja, a więc w Tygodniu Bibliotek dlatego bibliotekarka przybliżyła dzieciom znaczenie i wymowę słów biblioteka i ex-libris. Przed głośnym czytaniem „Warszawskiej Syrenki” dzieci poznały biografię jej autora oraz wiersz będący wstępem do legendy. Podzieleni na grupy uczniowie rozwiązywali krzyżówkę dotyczącą lektury , z której dowiedzieli się kto pozował do pomnika Syrenki Warszawskiej. Była to Krystyna Krahelska- poetka, która zginęła w pierwszym dniu Powstania Warszawskiego ( w tym roku obchodzona jest 100-rocznica jej urodzin). Ciekawostką było oglądanie filmiku rysunkowego i teatrzyku na dużym ekranie oraz krótka dyskusja nad temat różnic w formie przedstawienia legendy. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali ozdobne kartki z ex-librisem goszczańskiej biblioteki, a także słodycze.

Galeria: