Wakacyjna loteryjka literacka w dziale dla dzieci zakończona

img_7662Zakończyła się „Literacka loteryjka wakacyjna” zorganizowana w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze przez Grupę Emerytów z Twardogóry, Goszcza i Grabowna Wielkiego w ramach grantu „Kulturalna i sportowa integracja międzypokoleniowa”.

Autorką loteryjkowych pytań przeznaczonych dla najmłodszych, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów była emerytowana nauczycielka języka polskiego Maria Knefel. Loteryjka cieszyła się tak dużą popularnością wśród czytelników działu dla dzieci i ich opiekunów, że ponad 80 losów „rozpłynęło” się w 7 dni. Najmłodszym towarzyszyli w losowaniach rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i ciocie. Wszyscy z radością myszkowali po bibliotece w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania albo śpiewająco rozwiązywali zagadki bez jakiejkolwiek pomocy. W nagrodę zwycięzcy otrzymywali przybory szkolne i plastyczne oraz słodycze.

stopka_jpg_20110915_1615615190