Tydzień z Internetem w bibliotece w Goszczu

img_26W środę 20 marca do biblioteki w Goszczu zostały zaproszone panie z miejscowego Koła Emerytów i Rencistów na spotkanie związane z kolejną kampanią Tydzień z Internetem 2013. Panie uczestniczyły w trzeciej edycji kampanii „Rozmowa? Bezcenna” czyli jak skorzystać z komunikatora internetowego.

Spotkanie polegało na pokazaniu seniorom łatwego i bezpłatnego narzędzia, jakim jest największy i najpopularniejszy komunikator, czyli Skype. Dzięki niemu można całkowicie bezpłatnie rozmawiać z osobami w najdalszej części świata. Dodatkowo Skype daje możliwość zobaczenia osoby, z którą się rozmawia. Uczestniczki spotkania nauczyły się jak instalować program, jak założyć własne konto i jak się zalogować. Miały też możliwość samodzielnego nawiązania połączenia przez komunikator i otrzymały instrukcje, jak we własnym zakresie na domowym komputerze zainstalować program Skype i go obsługiwać. Wszystkim Paniom bardzo podobał się taki sposób porozumiewania na odległość. Dyskutowały o tym jeszcze przy małym poczęstunku.