Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe – lekcje biblioteczne

img_6-5916 i 17 grudnia w Bibliotece Publicznej w Twardogórze gościły klasa pierwsza A pań Beaty Fijałkowskiej i Bożeny Zimy-Maszyny oraz pierwsza B z wychowawczynią Lillą Gmyrek ze SP nr 2 na zajęciach o bibliotece oraz tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych.Pierwszoklasiści świetnie radzą sobie z rozróżnianiem biblioteki i księgarni, wiedzą, co to jest karta biblioteczna i karta książki, oraz że książki należy szanować, lubią słuchać, gdy ktoś im czyta, ale próbują też tej sztuki samodzielnie. W bibliotece czytała najmłodszym bibliotekarka. Pierwszej A ciekawostki o świętach z książki „Opowieści bożonarodzeniowe”, a pierwszej  B bajkę „Czarodziejska choinka” z tomu Agnieszki Rahozy „O Świętym Mikołaju”. Na podstawie tekstów dzieci wykonywały ćwiczenia mające na celu pomoc w zrozumieniu i utrwaleniu przeczytanych tekstów. Był również czas na swobodną wymianę poglądów na temat świątecznego czasu. Aby dzieci nie nudziły się w czasie zajęć wykonywaliśmy ćwiczenia z małej motoryki, z chustą klanzową i z liną. Później pierwszoklasiści podzieleni na cztery grupy tworzyli własne choinki, które zabrali ze sobą do szkoły. Na pożegnanie dzieci otrzymały gadżety kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom oraz życzenia zdrowych i bezpiecznych świat.

Galeria: