Tego jeszcze nie było w Filii w Goszczu

img_4-23W środę 13 czerwca 2013r do Biblioteki Publicznej w Goszczu została zaproszona klasa III Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczynią Danutą Zając. Była to wizyta niezwykła, ponieważ uczniowie przynieśli ze sobą ulubione zwierzątka, którymi się opiekują.

Każde dziecko przedstawiło swojego pupila opowiadając o życiu, upodobaniach, zdarzeniach i opiece nad króliczkami, pieskami, szynszylami, świnkami morskimi, chomikami i rybkami. Wśród zwierzątek był np. szynszyl Pan W, świnka morska Puszek, króliczek Ozi, Max i Rysiu, chomik Kuba i Bartek i suczka Dora. Można przypuszczać, że zwierzątka w bibliotece czuły się doskonale, ponieważ dopisywał im apetyt. W czasie zajęć opiekunowie dokarmiali swoje pupile przyniesionymi smakołykami.

Po tak długim i ciekawym wstępie odbyło się wspólne czytanie lektury dla klasy trzeciej „Puc, Bursztyn i goście” Jana Grabowskiego. Bibliotekarka Dorota Markowska przeczytała znaczną część książeczki, a następnie fragmenty lektury czytały dzieci. W przerwie zajęć odbył się koncert piosenek, dzieci zaśpiewały „Puszka Okruszka” i „Jak złowić złotą rybkę” przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych.

W dalszej części spotkania dzieci rozwiązywały test dotyczący lektury i opisywały bohaterów pracując w grupach. Po tak ciężkiej i wyczerpującej pracy zasłużyły na nagrodę i obejrzały bajkę na dużym ekranie pt „Reksio i kogut”. Trzeba przyznać, że duże zaangażowanie było również ze strony rodziców uczniów ponieważ dostarczyli i odebrali po zajęciach zwierzątka. Na zakończenie uczniowie podziękowali za cykl comiesięcznych spotkań bibliotecznych i głośne czytanie przez okres od klasy pierwszej do trzeciej.