Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Teatr, to ich kręci!

3-220 maja br. uczniowie- młodzi aktorzy ze SP w Grabownie Wielkim wystawili w Bibliotece Publicznej w Twardogórze teatrzyk w wersji anglojęzycznej pt.: ,,Czerwony kapturek”. Do spektaklu dzieci przygotowała Joanna Zielińska, nauczycielka języka angielskiego. Na przedstawienie licznie przybyli drugoklasiści ze SP nr 2 w Twardogórze pod opieką wychowawczyni Lilli Gmyrek.

Pięcioosobowa ekipa odtwórców głównych ról: kapturka, wilka, babci, mamy, leśniczego wraz z narratorem i dwuosobową załogą techniczną, pokazała, że warto mieć pasje i zainteresowania, które można zaprezentować przed szerszym gronem odbiorców. Teatrzyk wyraził radość dzieci z połączenia tego, co przyjemne, z tym, co pożyteczne. Robimy to, co lubimy i to co nas kręci – przyznaje Kacper- jeden z aktorów. Każdy zna bajkę o ,,Czerwonym kapturku”, tak więc nic nie powinno już zadziwić, a jednak… Wzbogacenie jej o szczyptę nowych, zabawnych zachowań bohaterów i humorystyczny język ich wypowiedzi, sprawiło, że przedstawienie zyskało na oryginalności. Nowości w ,,Czerwonym kapturku” wywołały uśmiechy na twarzach widzów, którzy przyswajali zarazem słownictwo z angielskiego. Po przedstawieniu rozpoczął się cykl zabaw edukacyjnych, związanych z ,,Czerwonym kapturkiem”. Joanna Zielińska wyjaśniła charakterystyczne dla tej bajki wyrazy i zaproponowała szereg aktywnych form nauki. Dzieci rozwiązywały łamigłówki, brały udział w quizie, ćwiczyły słówka i pamięć. Zadanie, które cieszyło się największym zainteresowaniem polegało na odwróceniu właściwej karty z przedmiotem, który wymówiła prowadzącą. Każdy za poprawną odpowiedź otrzymywał od Czerwonego Kapturka słodki upominek. Przed kolejnym ćwiczeniem młodzi aktorzy ze SP w Grabownie Wielkim rozdali uczestnikom karteczki z trzema bohaterami bajki. Na każdej z nich pojawiały się inne zestawienia bohaterów. Zadanie polegało na ,,wychwyceniu” tych postaci z toku angielskich słów.

Na koniec wyrazy wdzięczności i podziękowań złożyła na ręce Joanny Zielińskiej i uczniów SP w Grabownie Wielkim bibliotekarka koordynująca spotkanie  Marta Mazepa.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up