Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Tak wiele zależy od nas – spotkanie z Ryszardem Pietrzakiem w Grabownie Wielkim

img_0389Z inicjatywy filii Biblioteki Publicznej w Grabownie Wielkim 11 kwietnia br. odbyło się w Szkole Podstawowej spotkanie edukacyjne ze specjalistą ds. Ochrony Lasu Ryszardem Pietrzakiem z Nadleśnictwa Oleśnica Śląska. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV-V wraz z nauczycielką przyrody Grażyną Sanią.

Trwająca prawie dwie godziny pogadanka dostarczyła młodym ludziom wielu ciekawych wiadomości. Nadleśnictwo Oleśnica Śląska gospodarzy na powierzchni 26,7 tys. hektarów, na tym terenie występują liczne gatunki rzadkich roślin i zwierząt. Na zawilgoconych terenach leśnych wytworzyły się olsy lub grądy niskie, śródleśne moczary są ostoją licznego ptactwa.

Młodzież zachęcona przez prowadzącego, brała czynny

udział w dyskusji. Opowiadała o spotkaniach z dzikiem, czy sarną, szczyciła się też rezerwatem „Torfowisko koło Grabowna” z charakterystyczną roślinnością.

LAS TO NASZE WSPÓLNE BOGACTWO-UMIEJĘTNIE Z NIEGO KORZYSTAJ” – Pamięta – nie uszkadzaj drzew, nie hałasuj, nie śmieć, nie zanieczyszczaj gleby, nie wypalaj traw – LAS ŻYJE DLA CIEBIE.

Młodzież podziękowała panu Ryszardowi Pietrzakowi za wiele mądrych rad i wskazówek własnoręcznie wykonaną laurką.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up