Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Szlakiem hiszpańskiej zabawy

img_08-411 kwietnia br. w Bibliotece Publicznej w Twardogórze odbyło się już po raz czwarty spotkanie ,,Poznajemy kraje Unii Europejskiej”. W 2011 roku hasłem przewodnim imprezy była Irlandia, w latach kolejnych Francja i Włochy, w roku bieżącym Hiszpania. Uczestnicy imprezy mieli okazje poznać kulturę, tradycje i obyczaje hiszpańskie.

Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia nagród w konkursie plastycznym ,,Architektura Hiszpanii”. Komisja w składzie: Hanna Franc, Ola Maria Kirchman i Zofia  Szczepaniak dokonała oceny 87 prac, spośród których aż 23 zostały nagrodzone i wyróżnione. W kategorii przedszkolaków pierwsze miejsce przyznano Hannie Skrzypczak z Miejskiego Przedszkola w Twardogorze, drugie miejsce zajęła Kinga Dżugaj również z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze. W kategorii uczniów klas I-III zwyciężył  Szymon Górkowy ze Świetlicy Środowiskowej w Bukowince, drugie miejsce zajęła Julia Pająk ze SP nr 2 w Twardogórze, trzecie Wiktoria Kusza ze SP w Goszczu. W tej kategorii wiekowej wyróżnienia przyznano: Oldze Barańskiej ze SP nr 1 w Twardogórze, Mikołajowi Matusiakowi, Kacprowi Henczel i Bartoszowi Wolfowi ze SP nr 2 w Twardogórze, a także Mateuszowi Seniów ze SP w Goszczu i Katarzynie Tomczuk ze Świetlicy Środowiskowej w Bukowince. W kategorii uczniów klas IV-VI zwyciężyła Magdalena Sobińska ze SP w Goszczu. W kategorii uczniów gimnazjum nagrody i wyróżnienia powędrowały do  młodzieży z Gimnazjum nr 1 w Twardoórze. Pierwszą nagrodę jury przyznało Adriannie Kałużnej, drugą Agnieszce Sobińskiej, trzecią Małgorzacie Ladrze. Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Antonowicz, Julian Kałandziak, Klaudia Rogalska, Klaudia Jaroszewska oraz Dominka Skalska. W kategorii uczniów szkoły średniej pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Okrutna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Twardogórze.
Po uroczystym wręczeniu nagród laureatom konkursu młodzi aktorzy, uczniowie ze SP w Goszczu zaprezentowali fragmenty musicalu ,,Don Juan”. Nadija Łomanowa – Barańska, nauczycielka ze SP w Goszczu wprowadziła przybyłych w klimat spotkania, opowiedziała o kulisach autorskiego spektaklu ,,Don Juan”. Na spotkaniu nie zabrakło również pokazów tanecznych młodych tancerek ze SP w Goszczu. Uczennice zaprezentowały kilka układów tanecznych iście hiszpańskich. Przybyli na spotkanie mieli okazję uczestniczyć w lekcji tańca z wykorzystaniem charakterystycznych, hiszpańskich kastaniet. Instruktaż tańca poprowadziła Nadija Łomanova – Barańska. Pokaz tańca hiszpańskiego zaprezentowali również uczniowie ze SP nr 2 w Twardogórze, których przygotowała Barbara Franc, nauczycielka muzyki ze SP nr 2. Z kolei uczniowie ze SP nr 1 w Twardogórze wraz z nauczycielką angielskiego, Agatą Górkową przygotowali prezentacje multimedialną nt. Hiszpanii i quiz wiedzy z fantami. Na koniec kulturalnych przeżyć uczestniczy degustowali hiszpańskie potrawy, które przygotowała Anna Proć, nauczycielka języka niemieckiego ze Szkoły Ponadgimnazjalnej w Twardogórze wraz z uczniami.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up