Sukces twardogórskiej biblioteki w „Opowiedz…”

Po pomyślnym zrealizowaniu grantu „Bliżej gwiazd w Roku Heweliusza” przez Koło Astronomiczne pod patronatem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze, sfinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez „Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Lokalną Organizację Grantową Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”w ramach Programu „Działaj Lokalnie”, zdecydowaliśmy się na start w konkursie „Opowiedz…” prowadzonym w ramach Programu „Działaj Lokalnie”.

Konkurs ten ma na celu zachęcenie grantobiorców Ośrodków Działaj Lokalnie (ODL) do poszukiwania atrakcyjnych sposobów opisywania własnych działań i promowania swoich inicjatyw.

Prezentacja „Moim zdaniem… grant „Bliżej gwiazd w Roku Heweliusza” w opiniach uczestników” została zgłoszona do konkursu w kategorii 1: Człowiek w formie fotoreportażu.

Prace oceniało jury konkursowe w składzie: Andrzej Mazik – twórca serwisu www.dzialaj.barycz.pl oraz wielu innych serwisów dla organizacji pozarządowych z całego kraju, wieloletni współpracownik Partnerstwa dla Doliny Baryczy oraz Fundacji Ekorozwoju, znawca regionu oraz specyfiki Doliny Baryczy, Robert Kuciński – asystent w pracowni Kreacji Przestrzeni Multimedialnej Katedry Sztuki Mediów w Akademii Sztuk Pięknych oraz twórca filmów i materiałów reklamowych, Marcin Mazurkiewicz – grafik komputerowy, twórca wizualizacji, fotograf.

Na etapie lokalnym nasza prezentacja zwyciężyła w swojej kategorii i została zgłoszona do etapu ogólnopolskiego. Prezentację można oglądać na http://www.youtube.com/watch?v=W1T1XTRqRC8